Güvenlik Etiketi ( Kırılgan Etiket )

Güvenlik Etiketi ( Kırılgan Etiket )

Güvenlik Etiketi Nedir? Ne İşe Yarar? 

Garanti etiketi olarak da bilinen Güvenlik etiketinin, iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki kırılgan etiket iken diğeri ise void ( geçersiz) etiket olarak bilinmektedir.

Garanti etiketi olarak da bilinenGüvenlik etiketinin, iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki kırılgan etiket iken diğeri ise void ( geçersiz) etiket olarak bilinmektedir. İki etiket türü de ağırlıklı olarak bilgisayar ve elektronik ürünler için kullanılmaktadır. Bilgisayar parçaları ve elektronik ürünler üzerine yapıştırılmasındaki amaç ürünün kurcalanıp kurcalanmadığı, içinin açılıp açılmadığını denetlemektir. Eğer ürün açıldıysa bilgisayar parçaları yerinden çıkarıldıysa ürünün garantisi son bulacaktır. Bu sebepten dolayı da garanti etiketi olarak da isimlendirilmektedir. Güvenlik etiketi olarak kırılgan etiketi kullanırsanız etiketi çıkartmaya çalıştığınızda etiket yer yer sökülür ve yapıştırıldığı yüzeyde kalıntılar bırakır.

corlu kırılgan etiket Tamamen kağıt bazlı kırılgan etiket kullanırsanız etiket kat kat kopmalar yaparak yapıştırıldığı yüzeyde kalır. İçine plastik baz eklenmiş etiket kullanırsanız ise etiket daha farklı bir şekilde kalıntı bırakır. Void etiket olarak kullanılacak güvenlik etiketi kağıt bazlı bir etikettir. Genellikle üzeri metal rengindedir. Resin ribon ile baskı alınır. Void etiketi yapıştırıldığı yüzeyden çıkartmak istediğinizde yapıştırılan yüzeyde Void yazılı bir iz ya da kutu kutu parçalar bırakmaktadır. Bazı firmalar void yazısı yerine firma isimlerini yazdırmayı uygun bulmaktadır. Fakat bu işlem hem maliyetlidir hem de etiket hammaddesine özel bir müdahalede bulunacağından dolayı teslimat süreci oldukça uzun olabilmektedir. Güvenlik etiketlerinde farklı bir hammadde kullanıldığından dolayı halihazırda pahalı bir etiket çeşididir. 

Profesyonel etkin ve kalıcı çözümler sunar

BİZE ULAŞIN